Copyright 2021 - Custom text here

Nezhášejte světýlka NOVINKA

O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí

Jaroslava Ester Evangelu

Kniha přináší svět očima malé Anděly, která pod taktovkou starší sestry Lenky objevuje věci nepoznané a vzniklé situace řeší s nebývalou kreativitou, z níž šílí nejen rodiče, ale i široké okolí.

 

Z kapitoly "Čistokrevní psi jsou nejlepší":

Konečně to, co potřebujeme! Občanský průkaz, průkaz ROH, další divné nezajímavé šedivé průkazky a potom něco, co nás zaujalo nejvíce – vojenská knížka.
Zaradovaly jsme se. To bylo to pravé! Je tam znak republiky, má to punc důležitosti již na první pohled, je tam spousta kolonek a razítek. To je ono, to hledáme! K nelibosti mé sestry se opět ozvala má opatrnost: ,,A nebude se někdo zlobit? Co když to bude ještě potřeba?“ Lenka se naštvala, že kazím každou radost. Ale pro jistotu prolistovala knížečku a zjistila, že otčím již na vojně byl. ,,No vidíš, už tam byl, už ji potřebovat nebude.“

 


Ilustrátorka Jana Táborská, jejíž kresby vás knihou provází k tomu napsala:

Z hlediska "spořádaného" rodiče je tahle kniha noční můra. Z pohledu dítěte jsou tyto povídky sbírkou vysoce kreativních nápadů a dobrodružných výprav,byť ne vždy technicky dokonale provedených. Fakta jsou podávána věcně, zajisté pravdivě a s nadhledem již zkušeného pozorovatele. Humor je odměřován po kapkách až k závěrečné povodni. Podivuhodná směsice důvěrně známých situací našeho dětství a jejich často nesmlouvavě radikálních řešení, s detaily u nichž není vždy potřeba, aby se s nimi rodič důvěrně seznámil. A tak i vy v podobných případech, vy pozorovatelé a ochranitelé dětských duší, prosím, Nezhášejte světýlka!

OFICIÁLNÍ PRODEJ ZAČÍNÁ 6. PROSINCE

OBJEDNAT

 JIŽ NYNÍ SI MŮŽETE OBJEDNAT I JAKO E-KNIHU

OBJEDNAT E-KNIHU

 

Běžím si životem

První interaktivní kniha básní

Jaroslava Ester Evangelu

Přinášíme vám první interaktivní knihu básní na českém a dost možná, že i světovém knižním trhu. Překvapuje čtenáře realisticky snovým podáním syrovosti života a zároveň mu dává prostor k realizaci sebe samého. Přitom zažívá krkolomnou cestu nahoru a dolů závratnou rychlostí na horské dráze života. Dalším zajímavým faktorem je vysoká míra ztotožnění čtenáře s tím, s čím se v knize setkává. To však není všechno. Skrývá se tu překvapení v podobě výtvarných reakcí k jednotlivým básním, se kterými může čtenář dále pracovat. Celý obsah je dynamicky propojen s internetovými stránkami. Posouvá českou poetickou scénu do zcela nové dimenze – vstříc generacím, které už tolik knihy nečtou a vrací je zpět do hry.

O autorce

Jaroslava Ester Evangelu je známá česká psycholožka, pro kterou není psaní knih ničím novým. Interaktivní kniha básní je její patnáctou veřejně dostupnou publikací. Je také úspěšnou podnikatelkou, jejíž firma, Brněnská personalistika, spol. s r.o. oslavila v roce 2016 dvacet let na trhu. Dosud šlo o knihy čistě odborné. Nutno říci, že některé z nich měly navzdory původnímu záměru přesah i do jiných oblastí a staly se velmi populárními i mezi laiky, což je u publikací tohoto typu ojedinělý jev. Básně psala postupně do několika časopisů a jen omezený okruh lidí měl možnost si je přečíst nebo vyslechnout. Teprve nedávno se nechala přesvědčit a s kreativitou sobě vlastní vytvořila něco do té doby nevídaného, o čem se bude ještě dlouho mluvit.

Čím je kniha vyjímečná?

Spojuje poezii, umění a svět internetu.
Na facebookové stránce knihy Běžím si životem se každý čtenář může stát na chvíli básníkem a zasoutěžit si o nejlepší doplněnou báseň. Těch je v knize celkem devět. Vyhodnocení bude naprosto nestranné - o vítězi rozhodnou návštěvníci stránky Běžím si životem sami.

Soutěž bude mít několik kol, až do chvíle, kdy dostaneme od distributora zprávu, že je celý náklad vyprodán. :-)

OBJEDNAT

NYNÍ SI MŮŽETE OBJEDNAT I JAKO E-KNIHU

OBJEDNAT E-KNIHU

                                                         

 

 

 

 

 

f t g m

  HANDPICKED Publishing, Údolní 11, Brno

  +420 542 213 076

  info@handpicked.cz